Jakie istnieją różne typy zakwaterowania

Hotele

Jest to najbardziej powszechnie znany typ zakwaterowania. Choć powszechnie przyjmuje się, że hotele są drogie, prawdą jest, że hotele mogą być tanią opcją. Gdy szukasz hotelu, ważne jest, aby używać i porównać różne wyszukiwarki i agencje. Zauważysz, że bardzo często jest znalezienie różnych stawek za ten sam hotel w każdej wyszukiwarce.

Mimo że hotele mają tendencję do przekraczania typowego budżetu turystów, nadal można znaleźć tani hotel, który nie złamie kieszeni. Ale uważaj, ponieważ jest to możliwe, że są one daleko od centrum miasta lub mają niepożądane warunki. Czasami hotele mogą być tanimi opcjami podczas podróży w grupie, ponieważ koszty mogą być dzielone między wszystkich podróżnych. Hotele to też jedyne miejsca na naszej liście, które mogą posiadać rzeczywiste maszyny kasyna w swoim lobby. Dziś jednak każdy może odwiedzić najlepsze kasyna gier hazardowych za pomocą komórki luz tez komputera.

Wynajem Mieszkania

Jeśli przebywasz w mieście przez długi czas, szukanie wypożyczalni jest dobrym wyborem. W wypożyczalni masz większość lub wszystkie udogodnienia w apartamencie za cenę niższą niż hotel. Możesz wynająć od dobrze znanych firm wynajmu, jak również od osób, które mają miejsce do wynajęcia. Ludzie zazwyczaj wynajmują swoje apartamenty, gdy nie używają ich. Jest to sposób, w jaki właściciel generuje przychód, podczas gdy podróżny oszczędza pieniądze, ponieważ płaci tylko część czynszu zgodnie z ustaleniami.

Dzisiaj, do miejsca na wynajem pokoi lub mieszkania na całym świecie jest Airbnb. Alternatywnie można znaleźć wypożyczalnie w dowolnym miejscu na świecie, szukając w Google lub Craigslist.

Wynajem w systemie Timeshare

Właściwości te są zazwyczaj dostępne przez tydzień w ośrodkach luksusowych, ale mogą być bardzo opłacalne, zwłaszcza dla osób podróżujących w grupie. Jednostki w systemie Timeshare są bardzo podobne do apartamentów hotelowych, z wyjątkiem sypialni oddzielonych od salonu przy drzwiach. Są one również wyposażone w pełne kuchnie, które zawierają lodówkę, kuchenkę, naczynia kuchenne i talerze / okulary / naczynia, które mogą być świetnym sposobem na zaoszczędzenie pieniędzy, nie jedz przez cały czas.

Łóżko i śniadanie

B & B są ogólnie tańsze niż hotele, ale nie tak tanie jak hostele. Jest to dobra opcja dla par i rodzin. B & B oferuje więcej prywatności niż większość hosteli, a poczucie i jakość jest „ciepły i przytulny”. Ponownie, Airbnb to doskonały wybór, aby znaleźć b & b.

Hostele

Hostele są najtańsze i najbardziej dostępne zakwaterowanie dla turystów z budżetem. Hostele mają wiele pokoi, które pochodzą od prywatnych do 30+ kojców łóżek. Im większy pokój, tym więcej osób śpisz, tym tańsze. Są miejsca, gdzie można znaleźć łóżko za 3,00 dolarów za noc. Chociaż Hostele są bardzo tanie, są dobrze znane jako bezpieczne.

Zwykle toalety i prysznice są wspólne. Jeśli nie korzystasz ze wspólnej łazienki, możesz wynająć prywatne pokoje, ale te są nieco droższe. Zapłacisz mniej, gdy przebywasz we wspólnym lub mieszanym pokoju, ale oczywiście nie będziesz miał prywatności. Ale nie martw się, we wspólnych pokojach masz szafkę, aby zabezpieczyć swoje rzeczy. Często widzimy wielu młodych podróżnych, ponieważ jest to naprawdę „wyluzowane” środowisko, w którym można spotkać nowych podróżnych. Większość hostelów posiada

wspólne pomieszczenia z kuchnią, telewizorem, grami, wi-fi, częścią wypoczynkową itp .; a wiele z nich nawet wliczone w cenę śniadanie.