Planowanie wesela: gdzie zorganizować poprawiny?

Ślub. Marzymy o nim od dziecka. Wyobrażamy sobie siebie w eleganckim stroju, z ukochaną osobą przy boku. Dookoła nasi bliscy, rodzina i przyjaciele, wszędzie kwiaty, piękne przystrojenia, atmosfera miłości… Z czasem marzenie staje się prawdą i nadchodzi nasz wielki dzień. Staramy się dokładnie zaplanować wszystko w najdrobniejszych szczegółach. Zajmuje nam to miesiące, czasami nawet całe lata. Sukienka, garnitur, obrączki, przystawki, dania główne, sala, wystrój, zaproszenia – chcemy, żeby każdy element był dopięty na ostatni guzik. I jesteśmy niezmiernie szczęśliwi, gdy nasze wielkie wesele się uda. Zachodzi jednak ważne pytanie: co później? Co z poprawinami? Gdy dzień wesela jest już za nami, a wszystko poszło dokładnie tak, jak sobie zaplanowaliśmy, czujemy, że możemy odetchnąć z ulgą. Należy jednak pamiętać, że czeka nas jeszcze jedno wielkie wydarzenie – poprawiny. Czy jesteś właśnie w trakcie planowania wesela? Wiesz już, gdzie zorganizować poprawiny? Mamy dla Ciebie kilka pomysłów.

Opcja 1: Poprawiny w domu

Wersja dla oszczędnych i lubiących kameralne wydarzenia. Jeżeli po weselnym zamieszaniu nie masz już ochoty na nic wielkiego, a jedyne, o czym marzysz z Twoim partnerem to spokojna, kameralna uroczystość, poprawiny w domu mogą się okazać pomysłem właśnie dla Ciebie. Możesz je zorganizować we własnym domu lub w domu kogoś bliskiego. Nie trzeba wiele, żeby stworzyć przytulną atmosferę – kilka dekoracji, delikatna muzyka w tle, jedzenie… To ostatnie zazwyczaj zostaje nam z poprzedniego dnia, więc nie ma się czym martwić. Poprawiny w domu do doskonała okazja, by spędzić czas z najbliższą rodziną i przyjaciółmi, wymienić refleksje na temat ślubu, czy obejrzeć pierwsze dostępne zdjęcia. Bez dużych kosztów, organizowania i zobowiązań.

Opcja 2: Poprawiny w sali weselnej

Świetne, wygodne rozwiązanie, na które decyduje się wiele par. Trzeba przyznać, że odszukanie odpowiedniego miejsca na przyjęcie weselne to czasem nie lada zadanie. Zajmuje dużo czasu i – niestety – bywa także, że kosztuje niemało nerwów. Dlatego, w momencie, gdy już uda nam się znaleźć dobrze dobrane  miejsce, dlaczego nie zapłacić za jeszcze jedną dobę, by właśnie tam odbyły się poprawiny? Korzyści są liczne: goście wiedzą już, gdzie znajduje się sala więc trafią bez problemu. Zadanie jest jeszcze łatwiejsze, gdy do sali weselnej dołączony jest hotel, w którym zapewniliście gościom zakwaterowanie. Znasz już obsługę i wiesz, czego się spodziewać, więc zmniejszasz ryzyko “niespodzianek”. Zwykle na miejscu jesteś w stanie przechować też jedzenie. Polecamy tę opcję, gdyż jest prosta i obniża poziom stresu u nowożeńców. Wystarczy, że opłacicie dodatkową dobę w tym samym miejscu i prawie gotowe!

Opcja 3: Poprawiny na wolnym powietrzu

Jeżeli zamierzacie pobrać się latem, a Ty i Twój partner lubicie rozwiązania eleganckie, a przy tym oryginalne, prawdopodobnie zainteresuje Was opcja uroczystości “dzień po” na wolnym powietrzu. Istnieje wiele willi, kurortów i lokali, które przewidują wynajem ogrodu na cel rozmaitych wydarzeń. Wiele jest do tego doskonale dostosowanych: udostępniają gościom stoliki, ławeczki, zadbane toalety, stylowe altanki. Bardzo często istnieje opcja zorganizowania uroczystości pod gołym niebem lub pod namiotem (tak, aby kapryśna pogoda nie była w stanie pokrzyżować Wam planów). W ogrodzie możesz zorganizować imprezę taneczną, elegancki obiad albo na przykład stylowe poprawiny w stylu wernisażu.