Najbardziej ekskluzywne willi na świecie

Czasami więcej jest więcej. O wiele więcej. Tak jest w przypadku tych luksusowych willi. Niezależnie od tego, czy są to własne place zabaw na wyspie, chronione przyrody, czy też część większych ośrodków, wszystko dzieli się pewnymi rzeczami: obfitą przestrzenią, oszałamiającym wystrojem, zabawkami, oddanym personelem i oczywiście prywatnością, która jest po prostu wspaniała. Są to jedne z najbardziej niesamowitych villi z całego świata.

Willa Yonder Cay

Kiedyś na odległym placu rybackim prywatna wyspa Over Yonder Cay została przekształcona w enklawę o luksusu. Dzisiaj plac ten  jest zasilany przez turbiny wiatrowe i pole słoneczne i zbiera swoją wodę pitną i irygacyjną. Na tym placu zostały zaprojektowane cztery unikalnie wille, każda z jacuzzi i niektóre z basenem bez krawędzi, mają 15 pokoi między nimi. Ale spanie zatrzymuje wszelkiej zabawy możliwej w tym cudownym miejscu. Wypożyczalnia tygodniowa obejmuje masaże, zajęcia z jogi, pokazy w kinie, golfa na dziesięciogodzinnym torze, kitesurfing i windsurfing, spacery po 19- i 29-metrowej żaglowej załodze oraz 48-metrową załogową łódź rybacką Merritt, nurkowanie z akwalungiem oraz jeszcze więcej. Miejsce te jest znane jako raj na ziemi.

Hilltop Estate, Wyspa Laucala, Fidżi

Na szczycie najbardziej obfitego prywatnego kurortu na Południowym Pacyfiku, Hilltop Estate w Laucali istnieje jako własna, zaciszna enklawa – „ośrodek w kurorcie”, gdzie nie zobaczysz nikogo, z wyjątkiem osobistego szefa kuchni, niani i kierowcy, aby przenieść się wokół 3,500-hektarowej wyspy do gry w golfa, jazdy konnej, łowienia ryb lub nurkowania. Podobnie jak pozostałe 24 wille w Laucali, jest ona wypełniona naturalnymi materiałami i jest o powierzchni 131 000 stóp kwadratowych. Składa się z trzech sypialni, ogrodów i dwóch basenów na zewnątrz – i ma jedne z najlepszych panoramicznych widoków na archipelag.

Wesoły fakt na temat 24 willi, które znajdują się na wyspie – w każdej znajdują się darmowe automaty do gier hazardowych. Nie można oczekiwać, że takie willy nie oferują przyjemności kasyn, bo bogaci i sławni kochają swoje gry w pokera i automaty slotowe.

Villa La Cassinella, Włochy

Żyj jak George Clooney przez tydzień w tej XIX-wiecznej rezydencji, która jest często nazywana jako szczyt luksusu nad jeziorem Como. Dostępna tylko łodzią Villa La Cassinella dzieli się na półwyspie Lavedo z inną willą i jest oddzielona bez izolacji – miasto Lenno i wiele pobliskich wiosek znajduje się w odległości krótkiej jazdy od stacji dokującej w Campo di Lenno. Siedem sypialni znajdują się w głównym budynku, a jeszcze dwa znajdują się w pobliskim domu na tarasie, ozdobionym włoskimi meblami i antykami oraz pięknymi dziełami sztuki i skarbami z całej Europy. Wyposażenie obejmuje oświetlony kort tenisowy, podgrzewany basen bez krawędzi wykończony 22-karatowymi płytkami złota, siłownia, siedem akrów ogrodów z pięknymi drzewami cyprysowymi i prywatna motorówka na zamówienie.