Własność zagraniczna jako inwestycja

Dlaczego warto inwestować w nieruchomość za granicą?

Jeśli zastanawiasz się, jak zainwestować pieniądze, możesz być zainteresowany nieruchomościami za granicę, twierdząc, że mają lepszy wzrost kapitału i wyższe rentowności niż wynajem gruntów na terenie Polski.

Dodatkową zaletą jest posiadanie własnego domu wakacyjnego, do którego można się wyruszyć, gdy nie wypuści.

Istnieje jednak wiele obowiązków związanych z wynajmowaniem domu i może być trudniej wypełniać te obowiązki za nieruchomość za granicą.

Może też być trudniejsze do pokonania różnych praw i podatków związanych z własnością nieruchomości w obcym kraju.

Gdzie inwestowaćGdzie inwestować w nieruchomości za granicę

Jeśli chcesz, aby Twoja nieruchomość za granicą była dobrą inwestycją, warto pomyśleć długoterminowo.

Specjaliści ds. Nieruchomości stale podkreślą nowe rynki, które uznają za punkty inwestycyjne i mogą być w stanie znaleźć okazje w krajach, gdzie ceny spadły gwałtownie, ale często kupuje się na bardziej ugruntowanych rynkach.

Będzie to bezpieczniejsza inwestycja długoterminowa i łatwiej będzie znaleźć dobrą ofertę hipoteczną, jeśli jej potrzebujesz. Nasz przewodnik po hipotek na nieruchomości zamorskie wyjaśnia więcej.

Upewnij się, że nieruchomość jest w łatwo dostępnej lokalizacji z dobrymi lokalnymi udogodnieniami i w okolicy popularnej wśród turystów. Nie zapomnij wziąć pod uwagę sezonu wakacyjnego w okolicy – wiele miejsc turystycznych praktycznie zamknie się, jeśli chodzi o koniec sezonu.

Dowiedz się, co to jest kurs wynajmu podobnych nieruchomości w okolicy, aby uzyskać realistyczny pomysł, ile możesz zrobić. Lub nawet lepiej, jeśli nieruchomość, którą rozważasz kupisz, jest już wynajmowana, dowiedz się, ile kosztuje aktualny właściciel i ile tygodni rocznie zajmuje nieruchomość.

Znajdowanie najemców nieruchomości zagranicznych

Przyciąganie biznesu i zarządzanie nieruchomościami może być trudne, szczególnie jeśli jesteś w Wielkiej Brytanii przez większość czasu.Znajdowanie najemców

Dobrym pomysłem może sprzedać nieruchomość za pośrednictwem lokalnego agenta nieruchomości, ale trzeba uwzględnić opłaty, zwłaszcza jeśli chcesz, aby agent zarządzał nieruchomościami. Tańsze opcje marketingowe obejmują dedykowane serwisy wakacyjne.

Innym dobrym sposobem na znalezienie potencjalnych gości płacących jest przekazanie informacji przez rodzinę i przyjaciół.

Dochód z wynajmu

Musisz zapłacić podatek dochodowy od otrzymanego czynszu. Możesz odliczyć pewne wydatki z wynajmowanego przychodu, aby zmniejszyć zyski podlegające opodatkowaniu, ale tylko te, które dotyczą Twojej firmy wynajmującej (nie do użytku osobistego). Więcej informacji można znaleźć w naszym przewodniku po opodatkowania nieruchomości zagranicznych.

Musisz też upewnić się, że obiekt spełnia określony standard. Czynnik w kosztach czyszczenia, koszty utrzymania i możliwość nieważnych okresów przy podejmowaniu decyzji, czy inwestycja w nieruchomości

za granicą jest dla Ciebie potrzebna. Większość ludzi zarabia dużo więcej pieniędzy, inwestując dodatkowe dochody w kurs pokera texas holdem i ich gry hazardowe online. Ty decydujesz, który z nich jest bardziej opłacalny.

Nieruchomości wakacyjne za granicą

Nieruchomości wakacyjne za granicąPierwszą rzeczą, którą należy zweryfikować, sprawdź mały wydruk na tej gwarancji najmu. Ta konkretna umowa trwała tylko pięć lat. Potem dostajesz to, co dostajesz, z zastrzeżeniem dochodów operatora ośrodka dla apartamentów jako całości (jednak są one obliczane). W tym przypadku 25 procent wynajmu brutto trafia do operatora; kolejne 5 proc. trafia do funduszu rezerwowego na „ulepszenia kapitału”; i oczywiście byłbym odpowiedzialny za podatki lokalne (które mogłyby łatwo wzrosnąć) i ubezpieczenie.

Ryzyko w umowach jest większe: możesz zostać wezwany do zapewnienia kapitału obrotowego na prowadzenie dzierżawy ośrodka lub do dodatkowych składek do funduszu rezerwowego. A co za 180 dni? Czytając umowę, zobaczyłem, że muszę wziąć co najmniej siedem dni za jednym razem; W lecie tylko dwa tygodnie; i byłbym zobowiązany poinformować operatora, kiedy chcę skorzystać z tego miejsca przed końcem każdego listopada przez cały następny rok. Nie popping na spontaniczne weekendy w tego rodzaju transakcji.

Wszystko to jest całkowicie rozsądne – i szczerze mówiąc, całkowicie standardowe w tym typu willi / apartamentu. Aby utrzymać gości tak, jak ja przychodzę, ośrodek musi nadal działać w wysokim standardzie i musi zarabiać.

Nie ma to jednak znaczenia w przypadku osobistego domu wakacyjnego, ani też inwestycji. Idź do transakcji w ten sposób, a kupujesz nową markę – i tak płacąc cenę, która z tym się zgadza. Ale nie dostaniesz poczucia posiadania czegoś nowego: nie myśl o kluczu własnym i strasznie dużo obcych w łóżku.