willa

Zimowa ucieczka: najbardziej luksusowe i słoneczne wille

Dla wielu początek roku to ciężkie, zimne dni, długie, ciemne noce i zastanawianie się, czy zima się kiedyś skończy.

Ale nie musi to oznaczać, że spędzanie wielu dni na hunkach odbywa się przy włączonym ogrzewaniu.

Te luksusowe wille oferują leczniczy podmuch zimowego słońca i bardzo potrzebną witaminę D fix.

Twin Palms Estate, Palm Springs, Floryda

Z 350 słonecznymi dniami w roku, Palm Springs jest idealnym miejscem na ucieczkę przed zimowym słońcem, zwłaszcza, że ma mocny urok i styl architektoniczny.

Wybór rezydencji w połowie wieku do wynajęcia jest niewątpliwie Twin Palms Estate.

Po powrocie do domu Franka Sinatry hotel dysponuje basenem w kształcie fortepianu i może pomieścić do ośmiu osób. Ceny zaczynają się od 3000 $ za noc za pośrednictwem Beaumonde Villas.

Cheval Blanc Flemands Villa, St. Barts

willaSt. Barts ma reputację najbardziej uroczego i najbardziej ekskluzywnego miejsca na Karaibach. A Willa Cheval Blanc Flemands jest jednym z najlepszych miejsc na wyspie, aby cieszyć się letnią pogodą, kiedy wiele krajów utknęło w mrocznych ciemnych zimach.

Dzięki własnemu basenowi bez krawędzi, bezpośredniemu dostępowi do plaży i kina domowego, gdzie można odpocząć po zachodzie słońca, jest to synonim luksusu.

W trzech sypialniach jest miejsce dla sześciu osób, a ceny zaczynają się od 50 453 $ tygodniowo dzięki Edge Retreats.

Samujana, Koh Samui, Tajlandia

Dzięki prywatnej plaży, kortom tenisowym i jachtowi do zwiedzania pobliskiego parku morskiego Ang Thong, osiedle willowe Sumajana jest dalekie od hedonistycznej sceny imprezowej kojarzonej zazwyczaj z tym zakątkiem Tajlandii.

willa

Luksusowe wille z ośmioma sypialniami są wybierane spośród 25 rezydencji, z salą kinową, siłownią i jacuzzi, chociaż mniejsze apartamenty z sześcioma, pięcioma i trzema sypialniami są podobnie luksusowe.

Ceny zaczynają się od 999 USD za noc za pośrednictwem Sumajana.

Valley Trunk, Brytyjskie Wyspy Dziewicze

Nazwa Valley Trunk, nazwana od żółwi Trunk Back, które gniazdują na tej karaibskiej wyspie, jest solidnym zakładem dla każdego, kto chce uciec przed lodowatym mrokiem zimy.

Położony na terenie 19 akrów tropikalnych ogrodów, trzy apartamenty i dwie wille mogą pomieścić do 16 osób dorosłych i ośmioro dzieci. Jest w pełni załogowy 68-stopowy jacht dostępny 24 godziny na dobę, a także dostęp do osobistego nauczyciela jogi i terapeutów spa.

Ceny tygodniowe zaczynają się od 9,074 USD na zasadzie all-inclusive.

Villa Solaro, Capri, Włochy

willaPonadczasowość i styl Capri sprawiają, że jest to jedno z najlepszych zimowych miejsc w Europie, a Villa Solaro jest jednym z najpiękniejszych miejsc na wyspie.

Z miejscem dla 18 gości, pokładem łodzi i prywatnym dostępem do morza, nie wspominając o ogromnym ogrodzie o powierzchni 270 000 stóp kwadratowych, jest wystarczająco dużo miejsca, aby się zagubić.

A jeśli pogoda dopisze, wewnętrzna biblioteka jest idealnym miejscem na schronienie przez kilka godzin.

Ceny zaczynają się od 7 318 $ za noc dzięki Le Collectionist.

Villa Basmah, Essaouira, Maroko

Będąca częścią ośrodka Jardin des Douars w spokojnym, zawsze letnim nadmorskim mieście Essaouira, Villa Basmah może pomieścić 10 osób w czterech sypialniach.

Dostęp do łaźni tureckiej i spa w ośrodku, a także możliwość przygotowania wszystkich posiłków przez szefa kuchni. Idealny dla tych, którzy chcą zmaksymalizować swój czas przy prywatnym podgrzewanym basenie.

Ceny zaczynają się od 550 $ za noc i można je zarezerwować bezpośrednio w ośrodku.

Stacja Rawnsley Park, Australia

Cztery i pół godziny jazdy na północ od Adelajdy w klimatycznym pasie Flinders Range, Rawnsley Park znajduje się na 9000-hektarowej stacji owczej.

Ale odwiedzający nie idą tutaj, by się zakopać i  grać bez depozytowych slotów (kliknij tutaj, jeśli masz zamiar), a raczej wrócić do ultraluksusowych eko-willi.

willaW każdym z nich znajduje się wysuwany świetlik, dzięki któremu można podziwiać jedne z najlepszych gwiazd na półkuli południowej.

Poza samymi willami, istnieje możliwość wzięcia udziału w przejażdżkach helikopterem i spacerach z przewodnikiem, zawsze z wallabami, emu i kangurami.

Ceny zaczynają się od 308 USD za noc.

Amilla Villa Estate, Malediwy

willaAmilla Villa Estate to luksusowa, zimowa wyprawa na sielankową piaszczystą plażę z miejscem dla 14 osób.

Na dachu znajduje się taras słoneczny, zadaszona kuchnia, rowery do zwiedzania wyspy i sześć sypialni, które zostały oszukane przez iPady, PlayStations i najnowsze telewizory HD. Plus, 26-stopowy basen, idealny do wylegiwania się lub robienia okrążeń.

Ceny zaczynają się od 17.441 USD za noc, w tym pełne wyżywienie i transfer hydroplanem przez Amilla Beach Residences.

Villa Aata, Bora Bora, Tahiti

Pięciopokojowa willa położona na odległej wyspie Bora Bora na południowym Pacyfiku, Villa Aata z pewnością popchnie idylliczną o …

Każdy pokój wychodzi na zatokę, z widokiem na zawrotne szczyty na sąsiedniej wyspie Tahaa i Raiata. Osoby, które nie mają ochoty na plażę, mogą odpocząć w marmurowym basenie lub przekąsić posiłek w jadalni z otwartym pawilonem.

Całe miejsce można wynająć od 6 400 $ za noc za pośrednictwem Le Collectionist.